Camtasia vs ScreenPal (2026): Prijzen, functies & welke je moet kiezen

Inhoudsopgave

Maak indrukwekkende productvideo’s en documentatie met AI

Ga gratis aan de slag

Geschreven door Kalpna Thakur, Marketing Lead bij Trupeer · Laatst bijgewerkt 30 september 2026

Camtasia en ScreenPal zijn beide schermrecorders met ingebouwde video-editors, en beide zijn populair bij trainers, docenten en bedrijven die tutorials maken. Ze zitten in verschillende prijsklassen en met verschillende diepgang. Camtasia, van TechSmith, is een professionele desktopeditor met een multitrack-tijdlijn, cursoreffecten, animaties, quizzen, SCORM-export en AI-stemmen en avatars in hogere abonnementen. ScreenPal, voorheen Screencast-O-Matic, is een recorder, editor en hostingplatform met lage kosten, met interactieve quizzen, AI-captions en voice-over, en abonnementen vanaf ongeveer $4 per maand.

Dus de keuze voor Camtasia vs ScreenPal (ook gezocht als ScreenPal vs Camtasia) komt meestal neer op bewerkingsdiepte en LMS-behoeften versus prijs en eenvoud. Deze gids vergelijkt prijzen, opnemen, bewerken, hosting, quizzen, AI en teamfuncties, met kostenscenario’s en use cases. Voor meer opties, zie onze Camtasia-alternatieven en ScreenPal-alternatieven-gidsen.

Camtasia vs ScreenPal: snelle conclusie

Korte antwoord: Kies Camtasia voor gepolijste trainings- en tutorialvideo’s die nauwkeurige bewerking op de tijdlijn nodig hebben, cursoreffecten, animaties en SCORM-export naar een LMS. Kies ScreenPal voor betaalbaar opnemen, eenvoudige bewerking, hosting en quizzen, vooral voor docenten en kleine teams. ScreenPal Deluxe kost ongeveer $48 per jaar, terwijl bewerken in Camtasia zonder watermerk begint bij $179,88 per jaar.

  • Camtasia past bij je als je professionele tutorials of cursussen maakt, fijne controle nodig hebt over elke bewerking, of SCORM-pakketten met quizzen aan een LMS moet leveren.

  • ScreenPal past bij je als je een eenvoudige recorder en editor wilt tegen een lage prijs, met ingebouwde hosting, quizzen en polls, of Chromebook-ondersteuning voor klaslokalen.

  • Overweeg een geautomatiseerde tool als je gepolijste productvideo’s en geschreven handleidingen wilt zonder te bewerken, zoals Trupeer AI.

Wat is Camtasia?

Camtasia is TechSmith’s suite voor schermopname en video-editing voor Windows en macOS. Abonnementen bundelen Camtasia Editor, Camtasia Audiate voor tekstgebaseerde audio-bewerking, Camtasia Snagit voor screenshots en Screencast voor hosting. Het wordt gebruikt door instructieontwerpers, trainers en marketeers voor softwaretutorials, onboardingcursussen en productdemo’s. Als je kiest tussen TechSmith-tools, zie Camtasia voor onboarding.

Wat is ScreenPal?

ScreenPal, bekend als Screencast-O-Matic tot de rebranding, is een platform voor schermopname, video-editing en hosting dat door miljoenen docenten, trainers en kleine bedrijven wordt gebruikt. Abonnementen bevatten een video-editor, screenshot-tools, interactieve storyboards, gehoste kanalen met privacy-instellingen, quizzen en polls, en op Max bevat ScreenPal AI automatische captions, tekst-naar-spraak voice-over en een AI-videogenerator. Het werkt op Windows, Mac en Chromebook, met mobiele apps.

Camtasia vs ScreenPal in één oogopslag

Functie

Camtasia

ScreenPal

Primaire focus

Professionele bewerking, training en cursussen

Betaalbaar opnemen, bewerken, hosten en quizzen

Gratis optie

Gratis proefperiode met exports met watermerk

Gratis abonnement: opnames van 15 minuten, 10 gehoste video’s, 5 quizzen

Betaalde instapprijs

Starter: $39/jaar (met watermerk); Essentials: $179,88/jaar

Deluxe: ongeveer $4/maand, jaarlijks gefactureerd ($48/jaar)

Opnemen

Scherm, camera en audio tot 4K/60fps, bewerkbare multitrack-opname

Scherm- en webcamopname; onbeperkt vanaf Deluxe

Bewerken

Multitrack-tijdlijn, cursoreffecten, pad-bewerking, animaties, overgangen

Volledige editor met tekst, vormen, overlays, blur, overgangen en storyboards

Tekstgebaseerde bewerking

Audiate (Essentials en hoger)

Geen kernfunctie

Quizzen

Essentials en hoger

5 op gratis; onbeperkte quizzen en polls op Max

SCORM-export

Essentials en hoger

Check bij ScreenPal voor opties voor LMS-export

AI-captions

Onbeperkte captions op Essentials

Spraak-naar-tekst captions op Deluxe; automatische captions op Max

AI voice-over

Create: 200+ AI-stemmen

Max: AI-tekst-naar-spraak voice-over

Avatars, vertaling en nasynchronisatie

Pro

Geen kernfunctie

Hosting

Screencast (onbeperkt delen op Pro)

Onbeperkte hosting vanaf Deluxe

Screenshots

Snagit inbegrepen in elk abonnement

Bewerk en deel screenshots in elk abonnement

Platforms

Windows en macOS

Windows, Mac, Chromebook, iOS en Android

Camtasia vs ScreenPal prijzen (2026)

Abonnementsniveau

Camtasia (per jaar)

ScreenPal (jaarlijks gefactureerd)

Gratis

Gratis proefperiode; exports met watermerk

Gratis: opnames van 15 minuten, 10 gehoste video’s, eenvoudige bewerking, screenshots, 5 quizzen

Instap

Starter: $39. Snagit, opname, editor met watermerk

Deluxe: ongeveer $48/jaar. Onbeperkte opname en hosting, volledige editor, storyboards, AI spraak-naar-tekst captions

Bewerken

Essentials: $179,88. Editor zonder watermerk, Audiate, captions, verwijdering van stopwoorden, quizzen, SCORM

Inbegrepen in Deluxe

AI-niveau

Create: $249 (AI-scripts, 200+ stemmen). Pro: $599 (avatars, vertaling, nasynchronisatie, 100M+ assets)

Max: ongeveer $120/jaar. Auto-captions, tekst-naar-spraak voice-over, AI-videogenerator, premium stock, onbeperkte quizzen en polls

Teams

Business: ongeveer $198 per gebruiker per jaar; Enterprise alleen op offerte

Team Business: ongeveer $96 per gebruiker per jaar ($8/maand), minimum 3 gebruikers, met SAML SSO

Prijsopmerking: beide leveranciers factureren betaalde abonnementen jaarlijks en prijzen per regio; bijvoorbeeld vermelden de Indiase winkels Camtasia Starter voor ₹4.175,28 per jaar en ScreenPal Deluxe voor ₹392 per maand, jaarlijks betaald. De Amerikaanse prijzen hierboven zijn gecontroleerd in september 2026; controleer de prijspagina van elke leverancier voordat je koopt.

Camtasia-prijzen vs ScreenPal-prijzen: ScreenPal is veel goedkoper op elk niveau. Bewerken zonder watermerk kost ongeveer $48 per jaar op ScreenPal Deluxe versus $179,88 op Camtasia Essentials, en AI-narratie kost ongeveer $120 per jaar op ScreenPal Max versus $249 op Camtasia Create. Team seats zijn ongeveer $96 op ScreenPal Team Business versus ongeveer $198 op Camtasia Business. De hogere prijs van Camtasia koopt diepere bewerking, Audiate, SCORM en, op Pro, avatars en vertaling. Voor een volledige uitsplitsing van TechSmith-opties, zie onze Camtasia vs Snagit-vergelijking.

Camtasia vs ScreenPal Pricing (2026)

Wat je in de praktijk betaalt: kosten per teamgrootte

Uitgaande van Amerikaanse adviesprijzen die jaarlijks worden gefactureerd, is dit de jaarlijkse kost voor veelvoorkomende teamgroottes.

Teamgrootte

Camtasia Essentials

Camtasia Create

ScreenPal Max

ScreenPal Team Business

1 persoon

$179,88

$249

Ongeveer $120

Niet beschikbaar (minimum 3 gebruikers)

3 personen

$540

$747

Ongeveer $360

Ongeveer $288

5 personen

$899 (of ongeveer $990 bij Business)

$1.245

Ongeveer $600

Ongeveer $480

10 personen

$1.799

$2.490

Ongeveer $1.200

Ongeveer $960

20 personen

$3.598

$4.980

Ongeveer $2.400

Ongeveer $1.920

Rekenvoorbeeld: een teaching team van 10 personen dat wekelijks lessen opneemt met captions en quizzen zou ongeveer $960 per jaar betalen op ScreenPal Team Business, vergeleken met ongeveer $1.799 op Camtasia Essentials. Als hetzelfde team SCORM-pakketten moet leveren die voltooiing rapporteren aan een corporate LMS, is Camtasia Essentials de veiligere keuze ondanks de hogere prijs.

Een tweede voorbeeld: een solo instructieontwerper die gepolijste softwarecursussen bouwt met zooms, callouts en animaties haalt meestal meer waarde uit Camtasia Essentials, omdat die visuele effecten veel minder inspanning vragen op een dedicated tijdlijn. Een solo docent die eenvoudige bewerkingen, hosting en quizzen nodig heeft, haalt meer waarde uit ScreenPal Deluxe of Max.

Een derde voorbeeld: een bedrijf met 30 personen kan drie trainers Camtasia Essentials geven voor SCORM-cursussen (ongeveer $540 per jaar) en 15 support- en HR-medewerkers ScreenPal Team Business voor snelle, gecapteerde how-to-video’s (ongeveer $1.440 per jaar), in plaats van Camtasia voor iedereen te kopen voor ongeveer $5.400.

ScreenPal vs Camtasia: welke moet je gebruiken voor wat?

  • Lessen in het klaslokaal en flipped learning: ScreenPal, vanwege prijs, Chromebook-ondersteuning, hosting en quizzen.

  • Corporate training in een LMS: Camtasia Essentials of hoger, voor quizzen en SCORM.

  • Gepolijste softwaretutorials: Camtasia, voor cursoreffecten, zoom-en-pan en animaties.

  • Korte helpvideo’s voor klanten: ScreenPal, voor snelle bewerking en gehoste links.

  • Gecapteerde video’s zonder je eigen stem op te nemen: ScreenPal Max voor basis AI-narratie, of Camtasia Create voor 200+ stemmen.

  • Product walkthroughs op schaal: overweeg geautomatiseerde tools; zie onze product walkthrough-voorbeelden.

Camtasia en ScreenPal testen met dezelfde tutorial

Neem en bewerk dezelfde softwaretutorial van vijf minuten in beide tools.

Wat je moet weten

Camtasia

ScreenPal

Gratis optie

Gratis proefperiode met exports met watermerk

Gratis abonnement, opnames van 15 minuten

Geld-terug of proefperiode

14 dagen geld-terug bij TechSmith store-abonnementen

Gratis proefperiode op betaalde abonnementen

Beste testoutput

Een tutorial met zooms, callouts en captions

Dezelfde tutorial met captions en een quiz

Wat je moet vergelijken:

  • Bewerkingstijd: van ruwe opname tot een versie die je zou publiceren.

  • Visuele afwerking: zooms, cursor highlights en annotaties.

  • Interactiviteit: hoe quizzen eruitzien en resultaten rapporteren.

  • Delen: hosting, privacy-instellingen en embed-opties.

  • Leercurve: hoe snel een nieuw teamlid een goed resultaat produceert.

Camtasia vs ScreenPal: vergelijking per functie

Opnemen

Camtasia neemt scherm, camera, microfoon en systeemaudio op tot 4K bij 60fps, en op Essentials houdt het alles als aparte bewerkbare tracks met cursordata, zodat je cursoreffecten kunt wijzigen na de opname. ScreenPal neemt scherm en webcam op met tekentools en webcam blur, met een limiet van 15 minuten op gratis en onbeperkt opnemen vanaf Deluxe. Voor meer recorders, zie de beste software voor schermopname.

Bewerken

Camtasia is de diepere editor: multitrack-tijdlijn, cursoreffecten en pad-bewerking, zoom-en-pan, animaties, overgangen, annotaties en audio-effecten van studiokwaliteit, plus tekstgebaseerde bewerking via Audiate. De editor van ScreenPal dekt de essentials goed: knippen, tekst, vormen, overlays, blur, overgangen, muziek en storyboards, en is makkelijker voor beginners. Voor meer editors, zie onze gids voor de beste software voor video-editing.

Quizzen, interactiviteit en SCORM

Beide ondersteunen quizzen. Camtasia Essentials en hoger bevatten quizzen en SCORM-export, zodat trainingsvideo’s voltooiing en scores kunnen rapporteren aan een LMS. ScreenPal bevat vijf quizzen op gratis en onbeperkte quizzen en polls op Max, met resultaten die worden bijgehouden in ScreenPal; check bij ScreenPal voor opties voor LMS-export als je SCORM nodig hebt. Voor course workflows, zie hoe je een PowerPoint omzet in een trainingsvideo.

Hosting en delen

ScreenPal bevat onbeperkte hosting vanaf Deluxe, met kanalen, privacy-instellingen en een speler die quizzen en calls to action ondersteunt. Camtasia bevat Screencast voor hosting, met onbeperkt delen op Pro, maar veel Camtasia-gebruikers publiceren finished files naar een LMS, YouTube of het helpcentrum.

AI-functies

De AI van Camtasia is gelaagd: ruis- en webcamachtergrondverwijdering op Starter; verwijdering van stopwoorden, transcriptie en captions op Essentials; AI-scripts en 200+ stemmen op Create; en avatars, scriptvertaling, nasynchronisatie, beeldgeneratie en AI-titels op Pro. ScreenPal biedt AI spraak-naar-tekst captions op Deluxe, en automatische captions, transcripties, tekst-naar-spraak voice-over en een AI-videogenerator op Max.

Videokwaliteit en export

Camtasia exporteert MP4 en GIF met volledige controle over resolutie en framerate, plus SCORM-pakketten vanaf Essentials, wat belangrijk is wanneer video’s worden gepubliceerd op een website, YouTube of een LMS. ScreenPal richt zich op gehoste weergave, met 4K-weergave op Max en Team Business volgens reviews van derden, en laat je video’s downloaden of delen via de speler. Als je masterbestanden nodig hebt voor andere platforms, geeft Camtasia je meer controle over de uiteindelijke output.

Screenshots

Beide behandelen afbeeldingen net zo goed als video. Elk Camtasia-abonnement bevat Snagit voor screenshots, annotatie en step capture, en elk ScreenPal-abonnement laat je screenshots bewerken en delen. Voor snelle captures zonder software, probeer onze gratis screenshot generator.

Platforms

Camtasia draait op Windows en macOS. ScreenPal draait op Windows, Mac en Chromebook, met mobiele apps, waardoor het een veelgekozen optie is op scholen die Chromebooks gebruiken.

Teams en administratie

ScreenPal Team Business voegt samenwerkingshulpmiddelen toe, teambeheer, geavanceerde integraties, eigendomsoverdracht en SSO inclusief SAML, met een minimum van drie gebruikers. Camtasia biedt Business-licenties en Enterprise site-licenties voor centraal beheer; individuele licenties zijn niet overdraagbaar.

ScreenPal vs Camtasia voor toegankelijkheid en captions

Captions zijn belangrijk voor toegankelijkheid, voor kijkers die zonder geluid kijken en voor leerlingen die liever meelezen. Camtasia Essentials bevat onbeperkte captiongeneratie en spraak-naar-tekst, met volledige controle over caption-styling in de editor. ScreenPal bevat AI spraak-naar-tekst captions op Deluxe en automatische captions en transcripties op Max, wat vaak genoeg is voor klassikale en interne video’s.

Voor toegankelijke training check je ook dat tekst op het scherm groot genoeg is, dat cursorbewegingen langzaam en duidelijk zijn, en dat elke belangrijke instructie zowel wordt gesproken als getoond. Beide tools ondersteunen deze werkwijzen; het verschil is hoeveel controle je wilt over het uiteindelijke uiterlijk.

Camtasia vs ScreenPal voor verschillende teams

Docenten en scholen

Docenten en scholen kiezen vaak ScreenPal vanwege de prijs, Chromebook-ondersteuning, hosting en quizzen. Camtasia past bij docenten die gepolijste online cursussen voor een LMS bouwen.

Learning en development

Corporate L&D-teams hebben meestal Camtasia nodig voor SCORM en gedetailleerde bewerking, hoewel budgetbewuste teams ScreenPal gebruiken voor interne how-tos. Bekijk onze gids voor trainingsvideo’s en overzicht van software voor trainingsvideo’s.

Customer support en success

Supportteams die veel korte helpvideo’s maken, geven vaak de voorkeur aan de snelheid en hosting van ScreenPal, terwijl customer education-teams die onboardingcursussen bouwen mogelijk de voorkeur geven aan de afwerking van Camtasia. Zie customer onboarding videos.

Marketing

Marketingteams die productdemo’s en launchvideo’s produceren, geven doorgaans de voorkeur aan de visuele controle van Camtasia, hoewel ScreenPal werkt voor eenvoudige promotieclips.

HR en people teams

HR-teams die onboarding- en beleidvideo’s produceren, kunnen ScreenPal gebruiken voor snelle, gecapteerde video’s met kennischecks, en Camtasia wanneer compliance training moet worden bijgehouden in een LMS. Zie employee onboarding videos.

Camtasia vs ScreenPal voor remote en hybride teams

De gehoste bibliotheek, privacy-instellingen en teambeheer van ScreenPal maken het makkelijk voor verspreide teams om video’s te delen en te vinden zonder aparte hosting. Camtasia past bij individuele makers die een course library end-to-end bezitten, finished files publiceren naar een LMS of videoplatform waar het bredere team toegang toe heeft.

Voor remote teams: spreek templates, naamgeving en waar finished videos worden opgeslagen af, zodat content die door verschillende mensen is gemaakt nog steeds consistent oogt en makkelijk te vinden is.

Camtasia vs ScreenPal voor kleine bedrijven

Kleine bedrijven hebben meestal drie dingen hoog op de agenda: kosten, snelheid en hoeveel tijd medewerkers kwijt zijn aan bewerken. ScreenPal past bij veel kleine teams, omdat een Team Business-abonnement met drie personen ongeveer $288 per jaar kost en hosting, captions, quizzen en teambeheer bevat, en de meeste medewerkers het snel kunnen leren. Camtasia past bij kleine bedrijven waar video een kernproduct of marketingkanaal is, zoals softwarebedrijven die tutorials publiceren of bureaus die client training produceren, omdat de bewerkingskwaliteit terug te zien is in het eindresultaat.

Een praktische aanpak is om te starten met ScreenPal voor dagelijkse how-to-video’s en één Camtasia-licentie toe te voegen voor de persoon die flagship tutorials of cursussen produceert. Beide tools verkopen jaarlijkse abonnementen, dus bekijk het gebruik voordat je verlengt en verplaats seats naar welke tool je team daadwerkelijk gebruikt.

Hoe kies je: checklist met 5 vragen

Als de keuze voor ScreenPal vs Camtasia nog steeds lastig is, beantwoord dan deze vragen:

  • Heb je SCORM nodig voor een LMS? Camtasia Essentials bevat het; bevestig de opties van ScreenPal voordat je erop vertrouwt.

  • Hoe gepolijst moeten video’s eruitzien? Gedetailleerde zooms, cursoreffecten en animaties zijn in het voordeel van Camtasia.

  • Wat is je budget per persoon? ScreenPal kost grofweg de helft of minder op elk niveau.

  • Gebruik je Chromebooks? ScreenPal ondersteunt ze; Camtasia heeft geen Chromebook-app.

  • Heb je ingebouwde hosting nodig? ScreenPal bevat onbeperkte hosting vanaf Deluxe.

Camtasia en ScreenPal samen gebruiken

Sommige organisaties gebruiken Camtasia voor een klein aantal flagship-cursussen en ScreenPal voor de grote hoeveelheid snelle how-to-video’s die door veel medewerkers worden geproduceerd. Dat matcht kosten met inspanning: gepolijste, langlevende content krijgt de diepere editor, en dagelijkse video’s krijgen de goedkopere, eenvoudigere tool.

Schakelen tussen Camtasia en ScreenPal

  • Projecten worden niet overgezet. Exporteer finished video’s naar MP4 voordat je overstapt; Camtasia- en ScreenPal-projectbestanden zijn niet compatibel.

  • Quizzen opnieuw opbouwen. Quizzen en polls moeten opnieuw worden gemaakt in de nieuwe tool.

  • Check LMS-levering. Als je vertrouwt op Camtasia’s SCORM-pakketten, bevestig dan hoe de nieuwe setup voltooiing rapporteert.

  • Update embeds en links in cursussen, helpcentra en wiki’s.

  • Check team-minima. ScreenPal Team Business vereist minimaal drie gebruikers.

Tips om meer uit Camtasia en ScreenPal te halen

  • Script of storyboard eerst. De storyboards van ScreenPal en een korte Camtasia-script verminderen allebei de bewerkingstijd.

  • Neem op in korte secties zodat één productwijziging niet betekent dat je een hele les opnieuw moet opnemen.

  • Camtasia: bouw templates voor intros, callouts en captions.

  • ScreenPal: voeg een quizvraag toe na elk belangrijk concept.

  • Beide: capteer elke video voor toegankelijkheid en kijken zonder geluid.

Veelvoorkomende fouten bij het kiezen tussen Camtasia en ScreenPal

  • Betalen voor Camtasia terwijl eenvoudige bewerkingen genoeg zijn. Veel tutorials hebben geen professionele tijdlijn nodig.

  • ScreenPal kiezen zonder LMS-behoeften te checken. Bevestig eerst de SCORM-vereisten.

  • Publiceren vanuit Camtasia Starter. Starter-exports zijn voorzien van watermerk; schone exports beginnen bij Essentials.

  • Chromebooks negeren. Scholen op Chromebooks kunnen de desktopapp van Camtasia niet draaien.

  • De bewerkingstijd onderschatten. Gepolijste resultaten in beide tools vragen nog steeds inspanning.

Wat gebruikers zeggen over Camtasia en ScreenPal

Bron

Camtasia

ScreenPal

G2-rating

4,6/5 (1.700+ reviews)

4,4/5

Vaak geprezen

Krachtige bewerking, training-functies, betrouwbaarheid

Betaalbaarheid, gebruiksgemak, quizzen voor lesgeven

Vaak genoemde klachten

Leercurve, abonnementsprijzen

Alleen jaarlijkse betaalde abonnementen, eerdere prijsverhogingen, eenvoudigere bewerking

In ScreenPal vs Camtasia reviews op G2 scoort Camtasia hoger op algemene tevredenheid en geavanceerde bewerking, terwijl ScreenPal wordt geprezen om eenvoud en waarde.

Camtasia vs ScreenPal per use case

Use case

Camtasia is mogelijk geschikter wanneer…

ScreenPal is mogelijk geschikter wanneer…

Lesgeven in het klaslokaal

Je gepolijste online cursussen bouwt

Je goedkope opname, hosting en quizzen nodig hebt

Corporate LMS-training

Je SCORM en gedetailleerde bewerking nodig hebt

Training blijft buiten een LMS

Softwaretutorials

Je zooms, cursoreffecten en animaties wilt

Eenvoudige bewerkingen en captions zijn genoeg

Video’s voor het helpcentrum

Je een kleine set flagship tutorials publiceert

Je veel snelle how-to-video’s publiceert

Gecapteerde video’s zonder je eigen stem

Je Create gebruikt voor 200+ AI-stemmen

Je Max gebruikt voor AI-narratie

Gepolijste productvideo’s zonder bewerking

Overweeg een geautomatiseerde tool zoals Trupeer AI

Overweeg een geautomatiseerde tool zoals Trupeer AI

Waar Camtasia en ScreenPal minder geschikt voor zijn

  • Gepolijste output zonder bewerkingstijd. Beide tools vereisen nog steeds handmatige bewerking voor professionele resultaten.

  • Automatische zooms bij klikken. Geen van beide past zooms op basis van klikken automatisch toe op een opname.

  • Geschreven handleidingen vanuit dezelfde opname. Geen van beide maakt een stapsgewijze handleiding naast de video vanuit één capture.

  • Productvideo’s actueel houden. UI-wijzigingen betekenen meestal opnieuw opnemen of opnieuw bewerken.

Camtasia vs ScreenPal vs Trupeer AI: 5 redenen om Trupeer te overwegen voor productvideo’s zonder bewerking

Camtasia en ScreenPal zijn beide afhankelijk van jou om te bewerken. Trupeer AI automatiseert de bewerking voor product- en softwarevideo’s: één schermopname wordt een gepolijste video met zooms en AI voice-over, plus een geschreven handleiding.

Camtasia vs ScreenPal vs Trupeer AI: 5 Reasons to Consider Trupeer for Product Videos Without Editing

1. Automatische afwerking voor schermopnames

Trupeer past zooms op basis van klikken toe, verwijdert stopwoorden en pauzes, maakt achtergrondaudio schoon en voegt automatisch captions toe, zonder tijdlijn om te leren.

Bewerking

Trupeer AI

Camtasia

ScreenPal

Bewerking vereist

Minimaal (review en aanpassen)

Tijdlijn-bewerking

Handmatige bewerking

Automatische zooms bij klikken

✓

Handmatige zoom-en-pan

Geen kernfunctie

AI voice-over

✓

Create+

Max (tekst-naar-spraak)

2. Een video en een handleiding uit één opname

Elke opname levert een stapsgewijze handleiding met screenshots naast de video, zodat SOP’s en tutorials synchroon blijven. Zie hoe je effectieve video-SOP’s maakt.

Output

Trupeer AI

Camtasia

ScreenPal

Gepolijste video

✓

Handmatig bewerkt

Handmatig bewerkt

Stapsgewijze handleiding met screenshots

Van dezelfde opname

Via Snagit (aparte capture)

Afzonderlijke screenshots

3. Repareer het script, niet de opname

Bewerk de woorden en de AI voice-over wordt bijgewerkt, met natuurlijke stemmen in 100+ talen en accenten en een optionele AI-avatarpresentator.

4. Vertaling voor een wereldwijd publiek

Trupeer bevat video- en documentvertaling op Scale en Enterprise, waarbij zowel de video als de handleiding worden vertaald.

5. Browser-based en in je merkstijl

Trupeer draait in de browser met een Chrome-extensie en past een brand kit toe op Scale, zodat de output van elke creator consistent oogt.

Waar Trupeer niet de juiste keuze is: voor frame-by-frame bewerking en SCORM-cursussen is Camtasia daarvoor gebouwd; voor goedkope classroom-opnames met quizzen is ScreenPal moeilijk te verslaan op prijs. Trupeer is gebouwd voor product walkthroughs, softwaretraining en helpcontent die gepolijst moet ogen zonder bewerkingstijd.

Probeer het op één echte walkthrough: het gratis abonnement van Trupeer loopt 10 dagen met 1.000 AI-credits, en betaalde abonnementen starten bij $40 per maand, jaarlijks gefactureerd. Zie Trupeer-prijzen.

Gerelateerde vergelijkingen:

Veelgestelde vragen: Camtasia vs ScreenPal

Wat is het verschil tussen Camtasia en ScreenPal?

Camtasia is een professionele desktop screen recorder en video-editor met een multitrack-tijdlijn, quizzen en SCORM-export. ScreenPal is een recorder, editor en hostingplatform met lage kosten, met quizzen, AI-captions en narratie.

Is Camtasia beter dan ScreenPal?

Dat hangt af van je behoeften. Camtasia is beter voor gepolijste tutorials en LMS-cursussen die SCORM nodig hebben. ScreenPal is beter qua waarde voor eenvoudige bewerking, hosting en quizzen, vooral in het onderwijs.

ScreenPal vs Camtasia: welke is goedkoper?

ScreenPal is veel goedkoper: Deluxe is ongeveer $48 per jaar en Max ongeveer $120, terwijl bewerken in Camtasia zonder watermerk begint bij $179,88 per jaar (Essentials).

Is ScreenPal hetzelfde als Screencast-O-Matic?

Ja. ScreenPal is de nieuwe naam voor Screencast-O-Matic.

Heeft Camtasia quizzen zoals ScreenPal?

Ja. Camtasia Essentials en hoger bevatten quizzen en SCORM-export. ScreenPal bevat 5 quizzen op gratis en onbeperkte quizzen en polls op Max.

Exporteert ScreenPal SCORM?

Camtasia ondersteunt duidelijk SCORM-export vanuit Essentials. Check bij ScreenPal wat de huidige opties voor LMS-export zijn voordat je op SCORM vertrouwt.

Werkt ScreenPal op Chromebook?

Ja. ScreenPal ondersteunt Chromebook net als Windows, Mac en mobiel. Camtasia draait op Windows en macOS.

Wat is beter voor docenten: Camtasia of ScreenPal?

ScreenPal is meestal beter voor docenten in het klaslokaal vanwege de prijs, Chromebook-ondersteuning, hosting en quizzen. Camtasia past bij docenten die gepolijste online cursussen bouwen.

Wat is makkelijker om te leren: Camtasia of ScreenPal?

ScreenPal is makkelijker voor beginners. Camtasia heeft een steilere leercurve, maar biedt nauwkeurigere bewerking en effecten.

Hebben Camtasia en ScreenPal AI-functies?

Ja. Camtasia biedt AI-captions op Essentials, AI-stemmen op Create en avatars en vertaling op Pro. ScreenPal biedt AI-captions op Deluxe en automatische captions, narratie en een AI-videogenerator op Max.

Hebben Camtasia en ScreenPal gratis versies?

ScreenPal heeft een gratis abonnement met opnames van 15 minuten en 10 gehoste video’s. Camtasia biedt een gratis proefperiode met exports met watermerk.

Camtasia vs ScreenPal voor business training: welke is beter?

Voor training die wordt bijgehouden in een LMS met gepolijste bewerking: Camtasia. Voor snelle interne how-to-video’s tegen lage kosten: ScreenPal Team Business.

Heeft ScreenPal teamabonnementen?

Ja. ScreenPal Team Business is ongeveer $8 per gebruiker per maand, jaarlijks gefactureerd, met een minimum van drie gebruikers, teambeheer en SAML SSO.

Kan ik later van ScreenPal naar Camtasia overstappen?

Ja. Download je finished ScreenPal-video’s en importeer ze in Camtasia als je ze opnieuw wilt bewerken, maar ScreenPal-projecten, quizzen en gehoste links worden niet automatisch overgezet.

Wat is het beste alternatief voor Camtasia en ScreenPal?

Als je gepolijste productvideo’s en geschreven handleidingen wilt zonder te bewerken, past Trupeer AI zooms, cleanup en AI voice-over automatisch toe vanuit één schermopname.

Bronnen

Geverifieerd op 30 september 2026.

Heb je een video-editor, vertaler en scenarioschrijver nodig?

Probeer Trupeer gratis

Plan een demo

Heb je een video-editor, vertaler en scenarioschrijver nodig?

Probeer Trupeer gratis

Plan een demo

Heb je een video-editor, vertaler en scenarioschrijver nodig?

Probeer Trupeer gratis

Plan een demo