HeyGen vs Synthesia (2026): Prețuri, funcții & pe care să le alegi
Scris de Kalpna Thakur, Marketing Lead la Trupeer · Ultima actualizare 30 septembrie 2026.
HeyGen și Synthesia sunt două platforme AI avatar video utilizate pe scară largă. Ambele transformă un script scris într-un videoclip cu un prezentator AI realist, astfel încât nu ai nevoie de cameră, studio sau personal prezent pe ecran. Diferențele țin de accent: HeyGen pune mai multă greutate pe avataruri fotorealiste, crearea „foto-to-avatar” și traducerea video, în timp ce Synthesia pune mai multă greutate pe fluxurile de lucru pentru training în enterprise, guvernanță și biblioteci video administrate centralizat.
Această comparație HeyGen vs Synthesia (căutată și ca Synthesia vs HeyGen) acoperă prețurile, avatarurile, limbile, funcțiile de training, API și integrările, calitatea outputului, suportul și securitatea, plus cum să testezi ambele instrumente cu același script. Este scrisă pentru oricine alege un software de video cu avataruri AI și include și un singur flux de lucru pe care niciuna dintre platforme nu este construită să îl susțină: transformarea unei înregistrări reale din software într-un videoclip și într-un ghid scris.

HeyGen vs Synthesia: Verdict rapid
Răspuns rapid: HeyGen este orientat spre avataruri fotorealiste, crearea „foto-to-avatar” și traducerea cu sincronizare a buzelor pentru videoclipuri de marketing și vânzări. Synthesia este orientat spre training în enterprise, cu guvernanță, moderarea conținutului și biblioteci administrate centralizat. Alegerea potrivită depinde de faptul dacă pentru echipa ta contează mai mult realismul și viteza sau controlul în enterprise.
HeyGen ți s-ar potrivi dacă prioritizezi avataruri fotorealiste, crearea „foto-to-avatar” și traducerea video cu sincronizare a buzelor sau dacă vrei SCORM, quiz-uri și ramificare într-un plan cu prețuri publicate (Business).
Synthesia ți s-ar potrivi dacă ești o echipă de L&D sau comunicări interne din enterprise care are nevoie de controale de guvernanță, moderarea conținutului, un manager dedicat de customer success și o bibliotecă de training administrată centralizat.
Ia în calcul un instrument de screen-recording dacă videoclipurile tale sunt prezentări de produs, training software sau ghiduri de tip „how-to” pentru suport, unde interfața reală este în centrul atenției, precum Trupeer AI.
HeyGen vs Synthesia dintr-o privire
Crearea conținutului
Funcționalitate | HeyGen | Synthesia |
|---|---|---|
Accent principal | Marketing, vânzări, social și video localizat | Training în enterprise, onboarding și comunicări interne |
Video „script-to-avatar” | ✓ | ✓ |
Avataruri AI din stoc | 500+ | 125+ în Starter, 180+ în Creator, 240+ în Enterprise |
Foto-to-avatar (transformă o fotografie într-un avatar care vorbește) | ✓ | ✗ |
Avatar personal al tău | ✓ | 3 în Starter, 5 în Creator, nelimitat în Enterprise |
Clonare voce | ✓ | ✓ |
Traducere video cu sincronizare a buzelor | 175+ limbi și dialecte | Dublaj în 70+ limbi (140+ în Enterprise), sincronizarea buzelor folosește 2× credite |
Limbile și vocile pentru script | 175+ | 160+ |
PowerPoint sau PDF în video | ✓ | ✓ |
Screen recording | Recorder în aplicație | Extensie Chrome AI Screen Recorder |
Avataruri interactive sau în timp real | ✓ | ✓ (Interactive Avatars and Roleplay Sessions) |
Training și enterprise
Funcționalitate | HeyGen | Synthesia |
|---|---|---|
Export SCORM pentru LMS | Plan Business și mai sus (SCORM 1.2 și 2004, plus xAPI) | Plan Enterprise |
Quiz-uri în video | Plan Business și mai sus | Plan Enterprise |
CTA-uri clickabile și ramificare | Plan Business și mai sus | Plan Creator și mai sus |
Brand kits | ✓ | Plan Enterprise |
Colaborare în echipă | Plan Business (locuri suplimentare $20/lună) | Colaborare live în Enterprise |
Securitate și conformitate | SOC 2 Type II, GDPR | SOC 2 Type II, ISO/IEC 42001, GDPR |
SSO | Enterprise | Enterprise (SAML/SSO) |
API | Da, facturat dintr-un sold separat de API | Plan Creator și mai sus (360 minute API pe an) |
Prețuri HeyGen vs Synthesia (2026)
Ambele instrumente oferă un plan gratuit și apoi planuri plătite măsurate în credite sau minute video. Această măsurare contează mai mult decât prețul afișat, deoarece minutele pentru avatar și traducere sunt primele care se epuizează.
Plan | HeyGen | Synthesia |
|---|---|---|
Free | 3 videoclipuri pe lună, până la 1 minut fiecare, 500+ avataruri stock, 1 avatar video personalizat | Basic: 1,200 credite pe lună, aproximativ 10 minute de video (descărcarea necesită un plan plătit) |
Entry | Creator: $29/lună sau $24/lună facturat anual. 600 credite, videoclipuri de până la 30 de minute, 1080p, clonare voce, 175+ limbi | Starter: $29/lună sau $18/lună facturat anual. 120 minute de video pe an, 125+ avataruri, 1 editor și 3 invitați |
Mid-tier | Pro: de la $49/lună. 1,000 credite și mai mult, export 4K, utilizare lunară personalizabilă | Creator: $89/lună sau $64/lună facturat anual. 360 minute pe an, 180+ avataruri, API, videoclipuri interactive |
Echipă și training | Business: $149/lună plus $20 pentru fiecare loc suplimentar, cu SCORM, quiz-uri și ramificare | SCORM și quiz-urile sunt în Enterprise |
Enterprise | Custom | Custom, cu minute video nelimitate |
Notă despre prețuri: prețurile și utilizarea inclusă pot varia în funcție de ciclul de facturare, regiune și plan (de exemplu, Synthesia afișează prețuri în moneda locală în unele țări). Cifrele de mai sus au fost verificate la 30 septembrie 2026; verifică pagina de prețuri curentă a fiecărui furnizor înainte de achiziție.
Prețuri HeyGen vs prețuri Synthesia: ambele pornesc de la $29/lună la facturare lunară; la facturare anuală, Synthesia Starter este $18/lună, iar HeyGen Creator este $24/lună. Pentru echipele de training, „gating”-ul planurilor diferă: HeyGen listează SCORM, quiz-uri și ramificare în planul său de $149 Business, în timp ce Synthesia listează SCORM și quiz-uri în planul său Enterprise cu preț personalizat. HeyGen și-a retras vechiul plan Team în ianuarie 2026, astfel încât comparațiile mai vechi pot cita prețuri depășite. Pentru mai multe opțiuni, vezi alternativele Synthesia și alternativele HeyGen.

Testarea HeyGen și Synthesia cu același script
Cea mai corectă modalitate de a compara instrumentele cu avataruri AI este să rulezi același script scurt prin ambele, cu setări identice. Iată cum arată un test de 60 de secunde pe fiecare platformă, în planurile lor gratuite și de entry, pe baza limitelor pe care fiecare furnizor le publică, și ce să compari odată ce ambele videoclipuri sunt gata.
Ce trebuie să știi | HeyGen | Synthesia |
|---|---|---|
Poți testa gratuit? | Da: planul gratuit include 3 videoclipuri pe lună | Da: planul Basic include 1,200 credite, aproximativ 10 minute de video pe lună |
Durata maximă în planul gratuit | 1 minut per videoclip, deci un script de 60 de secunde se potrivește perfect | Până la soldul tău de credite (aproximativ 10 minute) |
Credite pentru un videoclip de 60 de secunde | 1 din cele 3 videoclipuri gratuite | Aproximativ 120 din cele 1,200 credite gratuite |
Watermark în planul gratuit | Da (eliminat în Creator) | Da (logo eliminat din Starter) |
Descărcarea videoclipului | Videoclipurile din planul gratuit sunt limitate la 1 minut; export 1080p din Creator ($29/lună) | Descărcările necesită Starter ($29/lună sau $18/lună facturat anual); exporturile sunt 1080p |
Plan necesar pentru o comparație corectă la 1080p | Creator | Starter |
Ce să compari odată ce ambele videoclipuri sunt randate:
Sincronizarea buzelor: urmărește mișcările gurii care se abat de la audio, mai ales la nume de produse și numere.
Vocea: ascultă ritmul natural, pauzele și pronunția numelor de brand și de funcții.
Flux de editare: notează cât durează să treci de la scriptul lipit la prima versiune pe care ai putea să o distribui.
Timp de randare: măsoară cât durează generarea fiecărui videoclip de 60 de secunde, deoarece timpii din coadă diferă în funcție de plan și de ora din zi.
Utilizare consumată: verifică câte credite sau minute a folosit fiecare randare față de limita planului tău.
HeyGen vs Synthesia: comparație punct cu punct
HeyGen Avatar IV vs Synthesia Express-2: calitate și realism
HeyGen pune un accent mai mare pe avataruri fotorealiste și pe fluxurile foto-to-avatar: modelele Avatar IV și cele mai noi Avatar V pot anima o singură fotografie într-un prezentator care vorbește. Synthesia pune accent pe avataruri consecvente în bibliotecile video enterprise, iar motorul Express-2 adaugă mișcări ale corpului și gesturi complete și oferă avataruri premium Studio ca opțiune plătită. Compară ambele pe propriul tău script, deoarece realismul perceput variază în funcție de avatar și de scenariu.
Limbile, traducerea și sincronizarea buzelor
Traducerea video de la HeyGen revocează și sincronizează buzele unui videoclip existent în 175+ limbi și dialecte, ceea ce îl face popular pentru localizarea conținutului de marketing și vânzări. Synthesia acceptă 160+ limbi și voci pentru scripturi, dublaj AI în 70+ limbi (140+ în Enterprise) și traducere cu un singur click în Enterprise, plus un player video multilingv. Pentru traducerea videoclipurilor de produs înregistrate pe ecran, vezi traducerea video Trupeer.
HeyGen vs Synthesia pentru training: SCORM, quiz-uri și ramificare
Ambele instrumente servesc acum echipelor de L&D, dar „gating”-ul funcționalităților diferă. HeyGen include export SCORM (1.2 și 2004), xAPI, embed-uri LMS, quiz-uri în video și ramificare din planul Business. Synthesia oferă butoane clickabile și ramificare din Creator și păstrează quiz-urile și exportul SCORM pentru Enterprise. Punctele forte ale Synthesia sunt guvernanța, un player multilingv și Roleplay Sessions pentru vânzări și exersarea rolurilor de manager. Dacă construiești videoclipuri de training, verifică ce plan include funcționalitățile LMS de care ai nevoie: HeyGen publică prețul planului său Business, în timp ce planul Enterprise al Synthesia este oferit la cerere.
Editare, branding și colaborare
Ambele folosesc un editor bazat pe scene, nu o cronologie tradițională, cu șabloane, media din stoc și muzică de fundal. HeyGen include sisteme de brand pentru un stil consecvent și locuri pentru echipă în Business. Synthesia oferă 60+ șabloane, fonturi personalizate și pagini de distribuire cu brand, cu brand kits și colaborare live în echipă în Enterprise. Niciuna nu este un editor video complet, deci post-producția serioasă se face în altă parte.
API și integrări
HeyGen oferă un API pentru dezvoltatori pentru generarea programatică a videoclipurilor cu avataruri, facturat dintr-un sold separat de API, și se conectează cu instrumente precum Zapier, Make și HubSpot. Synthesia include acces la API din planul Creator, cu 360 de minute generate prin API pe an, plus un API pentru dublaj, personalizare bulk dintr-un spreadsheet, import PowerPoint și embed-uri care se actualizează automat când editezi un videoclip. Pentru outreach automatizat și personalizat, ambele oferă opțiuni; personalizarea bulk bazată pe spreadsheet a Synthesia nu necesită cod.
Calitatea outputului și viteza de randare
Synthesia exportă MP4 în Full HD (1080p). HeyGen exportă 1080p în Creator și 4K din planul Pro. Timpul de randare depinde de durata videoclipului, tipul de avatar, planul și încărcarea din coadă, așa că merită să testezi un timp scurt pe fiecare platformă înainte să te angajezi.
Suport și onboarding
Suportul Synthesia se scalează în funcție de plan: chat AI în planul gratuit, suport regulat în Starter, suport prioritar în Creator și un manager dedicat de customer success, onboarding personalizat și certificări Synthesia Academy în Enterprise. HeyGen oferă un centru de ajutor, tutoriale HeyGen Academy și un hub comunitar, cu suport pentru cont pentru clienții Enterprise. Synthesia publică o structură de suport mai detaliată, în funcție de plan.
Securitate și guvernanță în enterprise
Synthesia deține certificarea SOC 2 Type II și ISO/IEC 42001 pentru managementul AI, este conformă cu GDPR, creează fiecare avatar cu consimțământ explicit și moderează toate videoclipurile, ceea ce atrage enterprise-urile cu politici stricte privind AI. HeyGen este conform cu SOC 2 Type II și GDPR, cu SSO în Enterprise. Synthesia pune un accent substanțial pe guvernanța în enterprise, consimțământ, moderarea conținutului și fluxuri de lucru orientate spre conformitate.
HeyGen vs Synthesia pentru training corporativ
Trainingul corporativ este zona în care cele două platforme se suprapun cel mai mult, așa că decizia ajunge de obicei la patru întrebări:
Ai nevoie de SCORM sau quiz-uri în LMS? HeyGen listează SCORM 1.2 și 2004, xAPI, quiz-uri și ramificare în planul său Business ($149/lună plus locuri). Synthesia listează SCORM și quiz-uri în Enterprise, cu butoane și ramificare din Creator.
Câte persoane vor crea videoclipuri? HeyGen Business adaugă locuri la $20/lună fiecare. Planurile Starter și Creator ale Synthesia includ un editor cu invitați; echipele cu mai mulți editori trec la Enterprise.
Cât de strictă este guvernanța ta? Synthesia pune accent pe avataruri bazate pe consimțământ, pe moderarea fiecărui videoclip, pe SSO și pe un CSM dedicat în Enterprise. HeyGen oferă SOC 2 Type II, GDPR și SSO în Enterprise.
Trainingul este despre software? Dacă cursanții trebuie să vadă o aplicație reală, ia în calcul înregistrarea ecranului real în loc să scrii un avatar.
Pentru o perspectivă mai largă asupra instrumentelor de training, vezi ghidul nostru despre software pentru video de training.
Ce spun utilizatorii despre HeyGen și Synthesia
Sursă | HeyGen | Synthesia |
|---|---|---|
Evaluare G2 | 4.8/5 (1,000+ recenzii) | 4.7/5 (afișat pe pagina de prețuri a Synthesia) |
Cel mai des apreciat | Realismul avatarurilor, traducerea cu sincronizare a buzelor, viteza | Ușurința de administrare, șabloanele, controalele enterprise |
Cele mai frecvente nemulțumiri | Consum de credite la avataruri premium, cost la volum | Limite de minute în planurile mai mici, avatarurile pot părea formale |
În discuțiile din comunitate, precum un thread Reddit despre Synthesia vs HeyGen pentru training corporativ, utilizatorii descriu adesea HeyGen ca fiind mai puternic la realism, iar Synthesia ca fiind mai ușor de administrat ca platformă. Tratează-le ca opinii și testează ambele cu propriul tău script.
HeyGen vs Synthesia în funcție de scenariu
Scenariu | HeyGen poate fi mai potrivit când… | Synthesia poate fi mai potrivit când… |
|---|---|---|
Videoclipuri de marketing și social | Prioritizezi avataruri fotorealiste, avataruri foto sau export 4K | Vrei avataruri și șabloane consecvente în toată o bibliotecă de brand |
Localizarea videoclipurilor existente | Ai nevoie de traducere cu sincronizare a buzelor pentru filmări existente în multe limbi | Vrei un player multilingv și traducere cu un singur click în Enterprise |
Training LMS | Ai nevoie de SCORM, xAPI și quiz-uri într-un plan cu prețuri publicate | Ai nevoie de SCORM și quiz-uri într-un acord enterprise cu guvernanță |
Outreach de vânzări și sales enablement | Vrei videoclipuri realiste cu avataruri personalizate | Vrei personalizare bulk bazată pe spreadsheet sau Roleplay Sessions |
Comunicări interne și anunțuri | Ai nevoie de videoclipuri rapide și realiste cu prezentator | Ai nevoie de moderarea conținutului și de administrare centralizată |
Prezentări de produs și training software | Interfața reală a software-ului este în centrul atenției: ia în calcul un instrument de screen-recording precum Trupeer AI | Interfața reală a software-ului este în centrul atenției: ia în calcul un instrument de screen-recording precum Trupeer AI |
Pentru ce sunt HeyGen și Synthesia mai puțin potrivite: fluxuri reale de lucru din software
HeyGen și Synthesia sunt construite în jurul videoclipului bazat pe script, cu un prezentator AI, ceea ce funcționează bine pentru anunțuri, introduceri de conformitate și marketing. Când conținutul este chiar ecranul software-ului, câteva diferențe de flux contează:
Screen recording este o funcționalitate de susținere. Ambele includ un recorder, dar fluxul lor de bază pornește de la un script, nu de la o înregistrare.
Flux real „screen-to-documentation”. Niciunul dintre platforme nu este proiectat să preia o înregistrare reală din software, să identifice automat acțiunile utilizatorului și să transforme aceeași înregistrare într-un ghid structurat, pas cu pas.
Actualizările pornesc din script. Când se schimbă UI-ul produsului, de obicei actualizezi scriptul sau scenele și regenerezi videoclipul.
Afișarea interfeței. Pentru tutoriale software, afișarea interfeței reale poate fi mai informativă decât prezentarea fluxului printr-un avatar și slide-uri.
HeyGen vs Synthesia vs Trupeer AI: 5 motive să iei în calcul Trupeer pentru videoclipuri despre produs și software
HeyGen și Synthesia pornesc de la un script și generează un prezentator. Trupeer AI pornește de la o înregistrare reală a ecranului produsului tău. Dacă videoclipurile tale îi învață pe oameni cum funcționează software-ul, aceste cinci diferențe sunt motivul pentru care echipele adaugă Trupeer în stack-ul lor.
1. Două outputuri dintr-o singură înregistrare: un videoclip și un ghid pas cu pas
Majoritatea instrumentelor cu avataruri se opresc la videoclip, deci documentația se scrie separat. Cu Trupeer, o singură înregistrare de ecran produce atât un videoclip finisat, cu narare, cât și un ghid pas cu pas cu capturi de ecran și instrucțiuni. Echipele folosesc aceeași înregistrare pentru centre de ajutor, onboarding și SOP-uri interne, în loc să producă de două ori videoclipul și articolul.
Output dintr-o singură înregistrare | Trupeer AI | HeyGen | Synthesia |
|---|---|---|---|
Videoclip cu narare | ✓ | ✓ | ✓ |
Ghid scris pas cu pas cu capturi de ecran | ✓ | Nu face parte din fluxul de bază | Nu face parte din fluxul de bază |
Export document (PDF, Word, Markdown) | ✓ | ✗ | ✗ |
2. Construit în jurul produsului tău real, nu al unui script
HeyGen și Synthesia includ ambele un screen recorder, dar fluxul lor de bază pornește de la un script. Trupeer pornește de la ce faci efectiv pe ecran: înregistrezi un workflow cu extensia Chrome AI screen recorder sau încarci o înregistrare pe care o ai deja, iar Trupeer construiește videoclipul în jurul interfeței tale reale. Poți adăuga în continuare un AI avatar ca prezentator, dar produsul rămâne în centrul atenției.
Capabilitate | Trupeer AI | HeyGen | Synthesia |
|---|---|---|---|
Punct de pornire | Screen recording sau video încărcat | Script (screen recorder disponibil) | Script (screen recorder Chrome disponibil) |
Încarcă o înregistrare existentă | ✓ | ✓ | ✓ |
Prezentator avatar AI opțional | ✓ | ✓ | ✓ |
3. Editare AI care curăță o înregistrare imperfectă
Instrumentele cu avataruri generează o voce curată din text, deci nu există nimic de curățat. Înregistrările de ecran sunt diferite: vin cu pauze, cuvinte de umplutură și zgomot de fundal. Trupeer rafinează automat înregistrarea brută, aplicând zoom-uri pe click, eliminând cuvintele de umplutură și pauzele, curățând audio-ul de fundal și adăugând subtitrări, în timp ce editorul îți permite în continuare să decupezi, să separi, să sari, să sincronizezi și să ajustezi încadrarea.
Editarea unei înregistrări reale | Trupeer AI | HeyGen | Synthesia |
|---|---|---|---|
Zoom-uri automate la click | ✓ | Nu este o funcționalitate de bază | Nu este o funcționalitate de bază |
Eliminarea cuvintelor de umplutură și a pauzelor din vocea ta | ✓ | Nu se aplică (voce AI din script) | Nu se aplică (voce AI din script) |
Înlocuiește vocea înregistrată cu un voiceover AI | ✓ | ✓ | ✓ |
Subtitrări | ✓ | ✓ | ✓ |
4. Corectează scriptul, nu înregistrarea
În Trupeer, nararea este generată dintr-un script editabil. Schimbi cuvintele, iar voiceover-ul AI se actualizează, astfel încât un bâlbâit sau o propoziție depășită nu înseamnă că trebuie să înregistrezi din nou. Vocile AI naturale sunt disponibile în 100+ limbi și accente, cu voci premium și un brand kit în Scale, plus traducerea atât a videoclipurilor, cât și a documentelor în Scale și Enterprise.
Scripturi, voci și limbi | Trupeer AI | HeyGen | Synthesia |
|---|---|---|---|
Perfecționare AI a scriptului | ✓ | ✓ | ✓ |
Voci AI | 100+ limbi și accente | 175+ limbi | 160+ limbi și voci |
Traducerea ghidurilor scrise | ✓ (Scale și Enterprise) | ✗ | ✗ |
5. Exportă și publică acolo unde învață utilizatorii tăi
Trupeer exportă videoclipuri MP4 cu subtitrări și ghidul ca PDF, Word sau Markdown, astfel încât același conținut să poată ajunge în centrul tău de ajutor, LMS, wiki sau în emailurile de onboarding. O bază de cunoștințe găzduită cu căutare AI este disponibilă ca add-on. HeyGen și Synthesia exportă videoclipuri și adaugă pachete SCORM pentru livrarea în LMS în planurile lor Business și, respectiv, Enterprise.
Export și publicare | Trupeer AI | HeyGen | Synthesia |
|---|---|---|---|
Export video | MP4 cu subtitrări | MP4 (4K din Pro) | MP4 (1080p) |
Export document | PDF, Word, Markdown | ✗ | ✗ |
SCORM pentru LMS | Planuri de nivel superior | Business plan | Enterprise plan |
Bază de cunoștințe găzduită | Add-on | ✗ | ✗ |
Unde Trupeer nu este potrivit: dacă videoclipul tău nu necesită o interfață reală de produs, precum un anunț de tip CEO, un mesaj de marketing condus de prezentator sau o comunicare bazată pe avatar, o platformă de video cu avataruri precum HeyGen sau Synthesia poate fi mai potrivită. Trupeer este construit pentru prezentări de produs, training software, educație pentru clienți și demo-uri de vânzări.
Planul gratuit Trupeer rulează 10 zile cu 1,000 credite AI, iar planurile plătite pornesc de la $40/lună facturat anual. Vezi prețurile Trupeer.
Întrebări frecvente: HeyGen vs Synthesia
Este HeyGen mai bun decât Synthesia?
Depinde de scenariu. HeyGen pune accent pe avataruri fotorealiste, avataruri foto și traducerea videoclipurilor existente și listează SCORM și quiz-uri în planul Business. Synthesia pune accent pe fluxurile de training în enterprise, guvernanță, moderarea conținutului și suport dedicat.
Care este mai ieftin, HeyGen sau Synthesia?
Ambele pornesc de la $29/lună la facturare lunară. În planurile anuale, Synthesia Starter este $18/lună, iar HeyGen Creator este $24/lună. Pentru funcționalități de training, HeyGen listează SCORM și quiz-uri în planul său Business de $149, în timp ce Synthesia le listează în planul său Enterprise cu preț personalizat.
Care are avataruri mai realiste?
HeyGen pune mai mult accent pe avataruri fotorealiste și pe crearea „foto-to-avatar”. Synthesia pune accent pe avataruri consecvente și profesioniste pentru training și biblioteci enterprise. Realismul este subiectiv, așa că testează ambele cu propriul tău script.
HeyGen sau Synthesia acceptă SCORM?
Ambele acceptă. HeyGen oferă SCORM 1.2 și 2004, xAPI și embed-uri LMS din planul Business. Synthesia oferă export SCORM în planul Enterprise.
Care este mai bun pentru training și L&D?
Depinde de cerințele tale. Dacă vrei SCORM într-un plan cu prețuri publicate, HeyGen Business îl include. Dacă ai nevoie de training la nivel de enterprise cu guvernanță, un player multilingv și un CSM dedicat, Synthesia Enterprise este proiectat pentru asta. Dacă trainingul tău este înregistrat dintr-un ecran real de software, un instrument de screen-recording precum Trupeer AI este proiectat pentru acest flux de lucru.
Care acceptă mai multe limbi?
HeyGen acceptă traducerea video în 175+ limbi și dialecte. Synthesia acceptă 160+ limbi și voci pentru scripturi și dublaj AI în 70+ limbi, crescând la 140+ în Enterprise.
HeyGen și Synthesia au planuri gratuite?
Da. Planul gratuit al HeyGen include 3 videoclipuri cu watermark pe lună, iar planul Basic al Synthesia include 1,200 credite, aproximativ 10 minute de video pe lună.
HeyGen și Synthesia au un API?
Da. API-ul HeyGen este facturat dintr-un sold separat de API. Synthesia include acces la API din planul Creator, cu 360 de minute generate prin API pe an.
Pot HeyGen sau Synthesia crea ghiduri pas cu pas?
Niciunul dintre platforme nu este proiectat să transforme o înregistrare reală din software într-un ghid structurat pas cu pas. Dacă ai nevoie de un ghid scris alături de videoclipul din aceeași înregistrare, Trupeer AI este construit pentru acest flux de lucru.
Care este cea mai bună alternativă la HeyGen și Synthesia pentru videoclipuri despre produs?
Pentru demo-uri de produs, tutoriale software și ghiduri de tip „how-to” pentru suport, Trupeer AI este construit în jurul înregistrărilor reale ale ecranului, nu al avatarurilor. Explorează mai multe opțiuni în ghidul nostru despre alternativele Synthesia pentru echipele de L&D enterprise și presales.
Comparați cu alți competitori

